Acting Lessons Türkçe 1.0.2 - Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Hoş geldiniz Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Sitemize hoş geldiniz, içeriklerimize erişebilmek için sitemize üye olmalı veya giriş yapmalısınız. Bu sitenin içerikleri +18 yetişkin kişilere hitap etmektedir. Eğer 18 yaşından küçükseniz, siteden çıkmanız gerekmektedir. Sitemize kayıt olursanız, 18 yaşından büyük olduğunuzu doğrulamış sayılırsınız.

Final Renpy Android Türkçe Acting Lessons Türkçe 1.0.2

• Konuyu başlatan Mackenzie
  • Başlangıç tarihi
Güncel Sürüm Bilgisi
v.1.0.2
K

Kojima

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Zevkler ve renkler tartışılmaz ancak hikayesi o kadar baydı ki 20 dakika zor dayandım. Kızlar aşırı çirkin bu bir. İkincisi ve en önemlisi hikaye cidden çok bayık. Hemşire ortada fol yok yumurta yok neden bize yazıyor bu kadar amatörce iş görmedim. Neyseki DIK'te bu durum yok. Ayrıca sahneleri için de oynamıyorum. DIK dahil tüm sahneleri en hızlı bir biçimde geçmeye çalışıyorum benim amacım hikaye zaten o yüzden DIK referansı olması sebebiyle şans tanıdım zaten yoksa yazılan hikaye en baştan baygınım diyordu ancak DIK'in yapımcısına güvenerek denemek istedim ancak yok abi cidden bu nedir dedirtiyor. Üstüne DIK'te de kullanılan müzikler girdi orada kapattım. DIK aklıma gelince çekilmiyor. Sahneler bile çok kötü abi adam çağ atlamış resmen DIK'le beraber. Seven sevsin ancak hikayesine puan verecek olsam 10/0 verirdim. Kankamız zaten aptalın teki. Derek bile bunun yanında Ordinaryüs profesör kalır o derece. Herşeyi anlarım da kızları nasıl bu kadar çirkin yapmış hiç anlamadım. :)
"Zevkler ve renkler tartışılmaz" dedikten sonra koca bir paragraf tartışman tutarsız olsa da fikirlerinde katıldığım ve katılmadığım noktalar var. Katıldığım nokta kızların güzel olmaması. Gerçi sen çirkin demişsin ama hepsi için bunu söylemek doğru olmaz. Rena dışında diğer kızlar ya ortalama güzellikte ya da cidden çirkinler. Zaten oyunun bu konu başındaki kapak fotoğrafında bile Rena kullanılmış. Oyunun ana menüsünü açtığımda şaşırmıştım ama belki sadece bana öyle gelmiştir demiştim. Değilmiş. Benzer fikirde pek çok kişi var.

Katılmadığım konuysa hikayenin bayık olduğunu söylemen. Evet hikaye pek çok noktada Hollywood klişeleriyle dolu ama kesinlikle bayık değil. Hatta adult oyun kategorisinde bir iş için gayet iyi seviyede. Seçimli bir oyunda hikaye yazmak kolay değildir bu yüzden de diğer seçimleri oluşturabilmek için olabildiğince sıradan bir anlatım benimsenir. Bu oyunda küçük nüans farklarıyla dahi olsa 22 farklı son mevcut. O sebeple klişe bile olsa ortalama bir hikaye insanları etkiliyor. Mesaj yazan arkadaşların ifadelerinden de anlaşılacağı üzere çoğunluk oyunu bitirip o duygu dünyasından çıkmadan hislerini aktarmış. Sonuç olarak oynayan insanların çoğunluğunu etkilemişse o hikaye senin özelinde bayık ama ortalamada iyi demektir.

Sonuç olarak oyuna karşı muhtemelen DIK oynadığın için fazla ön yargılı davranmışsın. 20 dakikada oyunla ilgili sağlıklı bir fikir oluşturabilmeni beklemiyorum zaten ama "Hemşire ortada fol yok yumurta yok neden bize yazıyor bu kadar amatörce iş görmedim" demişsin ya spoiler vermemek için detaya girmiyorum ama devamını oynasaydın hikayede sebebi açıklanıyor. Dediğim gibi ortada mükemmel bir oyun olduğunu iddia etmiyorum ama önyargın sebebiyle beklentini karşılamayan bir hikayeyi bu kadar kötülemen doğru değil.

K

Kojima

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Ben oyunlarda küçücük hatalarım sebebiyle saçma bir ilerleyişle karşılaşmamak için rehber yazısı bulur kendi istediğim güzergahta bir ilerleyiş belirlerim. Çünkü bazı oyunlarda yaptığın bir seçimin alakasız saçma sapan bir sonucu olabiliyor. Bağlantılı, mantıklı bir sonuç olsa sorun yok ama çok çok alakasız sonuçları olabiliyor. Bunlarla birkaç kez karşılaşınca kendi kendime rehber yazısı takip etmeyi yöntem olarak belirledim. Çoğunlukla oyunlar belli fantazileri yaşatmayı amaçladığından pek sürpriz içermeyen sıradan hikayeler anlatmayı seçiyor. Yani cinsel materyali önceleyen hikayeyi de zemin oluşturmak için kullanan işler ortaya çıkıyor. Bu kötü demiyorum. Çoğunluk kitlenin öncelikli talebi çok çok iyi hikayeden ziyade cinsel materyal.

Bu durumu gördüğüm için ben de rehber takip ediyordum ama bu oyunu yüklediğimde içimden rehber takip etmeden kendi seçimlerimle ilerleme isteği geldi. Oyunu bitirdiğimde verdiğim bu karardan çok memnundum. Aynı zamanda da şaşkındım çünkü buraya gelip yorumları bile okumamıştım. Yani oynadığım o kadar oyun içinden rehber takip ederek oynadığıma pişman olacağım nadir oyunlardan birinde böyle bir karar vermiş olmam ve bunu herhangi bir bilgim olmadan içimden gelerek yapmam beni çok şaşırttı. Demek ki bazen altıncı hissime kulak vermem lazımmış.

Neyse üstte başka bir yorumumda da belirttiğim gibi oyunun hikayesi adult oyun kategorisi için oldukça iyi düzeydeydi. Barındırdığı sürpriz unsurları, yaptığımız seçimlerin etkisini mantıklı şekilde görmek (en azından benim oynayışımda öyle oldu) oyunu bitirdiğimde beni çok tatmin etti. Kendi oynayışım üzerinden birkaç kelam edicem ve becerebilirsem spoiler olan yerleri gizlemeye çalışacağım.

Spoiler başlıyor:
Ben oyunun belli bir yerine kadar hikayeyi önemsemediğimden fırsat bulunca Melissa'ya çakmıştım. Liam ile bara gittiğimizde ordaki kızları beğenmediğimden ilerde kıyak isterim diye bana borçlandırmak için Liam'a bırakıp onlarla birşey yapmamıştım. Bir noktadan sonra hikaye beni içine çekti ve kendi kendime karar verdim "Bakalım nereye gidecek mevzu" deyip Megan'a odaklandım. Diğerlerini hep reddettim. Melisayı da sonraki seçimlerde reddettim ama hikayenin başında çaktığım için kadınla istemeden ilişkiyi ilerletmiş oldum heralde. Megan ile ilişki ciddileşince Melissayı da reddetmeye başladığım için Melissa birlikte olduğumuzu Megan'a açıkladığında "Ama senle ilişkiye başlamadan önceydi" deyip bu ayrıntıyı vermesini çok sevdim. Yani gerçekten de Megan ile ciddi ilişki başladıktan sonra Megan'a sadık kalmam işime yaramıştı. Çünkü hikayede belli bir noktaya geldiğim ve baştan başlamak istemediğim için bir fırsat olsa da şu Megan'a "Melissayla bir haltlar yedim ama senden önceydi" deyip Meganla aramızda gizli saklı kalmamasını istiyordum ve hikaye bir şekilde benim sadakatimi ödüllendirip meseleyi tam da istediğim kıvama getirdi. Neyse herkesin dert yandığı o kritik yangın sahnesindeki seçimde ben Megan ile devam ettim. Rena'yı Liam'a ayarladım. Hikayede doğrudan dile getirilmemiş ama büyük ihtimalle Liam'ın kemoterapisini Leah sabote ediyordu. Liam son terapiye gittiğinde Rena sayesinde son terapiyi Leah yerine başka bir hemşire yaptı. İlerleyen süreçte de Leah öldüğü için Liam'ın tedavisi iyi ilerledi ve kanseri atlattı.
Spoiler bitti.

Diğer sonları merak ettiğim için rehber takip ederek birkaç kez daha oynamam gerekecek ama sonuçta ilk oynayışımda kendi adıma oldukça tatmin edici bir son elde ettim. Rehber takip etmek isteyenler için hem orjinalini hem de google çeviriden çevirttiğim pdf dosyasını eklemeye çalışırım.

Ekli dosyalar

• Walkthrough_Acting_Lessons.pdf
    371.8 KB · Görüntüleme: 31
  • Türkçe.pdf
    712.6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Phoenix

Phoenix

Editör
Kredi
0$
Ben oyunlarda küçücük hatalarım sebebiyle saçma bir ilerleyişle karşılaşmamak için rehber yazısı bulur kendi istediğim güzergahta bir ilerleyiş belirlerim. Çünkü bazı oyunlarda yaptığın bir seçimin alakasız saçma sapan bir sonucu olabiliyor. Bağlantılı, mantıklı bir sonuç olsa sorun yok ama çok çok alakasız sonuçları olabiliyor. Bunlarla birkaç kez karşılaşınca kendi kendime rehber yazısı takip etmeyi yöntem olarak belirledim. Çoğunlukla oyunlar belli fantazileri yaşatmayı amaçladığından pek sürpriz içermeyen sıradan hikayeler anlatmayı seçiyor. Yani cinsel materyali önceleyen hikayeyi de zemin oluşturmak için kullanan işler ortaya çıkıyor. Bu kötü demiyorum. Çoğunluk kitlenin öncelikli talebi çok çok iyi hikayeden ziyade cinsel materyal.

Bu durumu gördüğüm için ben de rehber takip ediyordum ama bu oyunu yüklediğimde içimden rehber takip etmeden kendi seçimlerimle ilerleme isteği geldi. Oyunu bitirdiğimde verdiğim bu karardan çok memnundum. Aynı zamanda da şaşkındım çünkü buraya gelip yorumları bile okumamıştım. Yani oynadığım o kadar oyun içinden rehber takip ederek oynadığıma pişman olacağım nadir oyunlardan birinde böyle bir karar vermiş olmam ve bunu herhangi bir bilgim olmadan içimden gelerek yapmam beni çok şaşırttı. Demek ki bazen altıncı hissime kulak vermem lazımmış.

Neyse üstte başka bir yorumumda da belirttiğim gibi oyunun hikayesi adult oyun kategorisi için oldukça iyi düzeydeydi. Barındırdığı sürpriz unsurları, yaptığımız seçimlerin etkisini mantıklı şekilde görmek (en azından benim oynayışımda öyle oldu) oyunu bitirdiğimde beni çok tatmin etti. Kendi oynayışım üzerinden birkaç kelam edicem ve becerebilirsem spoiler olan yerleri gizlemeye çalışacağım.

Spoiler başlıyor:
Ben oyunun belli bir yerine kadar hikayeyi önemsemediğimden fırsat bulunca Melissa'ya çakmıştım. Liam ile bara gittiğimizde ordaki kızları beğenmediğimden ilerde kıyak isterim diye bana borçlandırmak için Liam'a bırakıp onlarla birşey yapmamıştım. Bir noktadan sonra hikaye beni içine çekti ve kendi kendime karar verdim "Bakalım nereye gidecek mevzu" deyip Megan'a odaklandım. Diğerlerini hep reddettim. Melisayı da sonraki seçimlerde reddettim ama hikayenin başında çaktığım için kadınla istemeden ilişkiyi ilerletmiş oldum heralde. Megan ile ilişki ciddileşince Melissayı da reddetmeye başladığım için Melissa birlikte olduğumuzu Megan'a açıkladığında "Ama senle ilişkiye başlamadan önceydi" deyip bu ayrıntıyı vermesini çok sevdim. Yani gerçekten de Megan ile ciddi ilişki başladıktan sonra Megan'a sadık kalmam işime yaramıştı. Çünkü hikayede belli bir noktaya geldiğim ve baştan başlamak istemediğim için bir fırsat olsa da şu Megan'a "Melissayla bir haltlar yedim ama senden önceydi" deyip Meganla aramızda gizli saklı kalmamasını istiyordum ve hikaye bir şekilde benim sadakatimi ödüllendirip meseleyi tam da istediğim kıvama getirdi. Neyse herkesin dert yandığı o kritik yangın sahnesindeki seçimde ben Megan ile devam ettim. Rena'yı Liam'a ayarladım. Hikayede doğrudan dile getirilmemiş ama büyük ihtimalle Liam'ın kemoterapisini Leah sabote ediyordu. Liam son terapiye gittiğinde Rena sayesinde son terapiyi Leah yerine başka bir hemşire yaptı. İlerleyen süreçte de Leah öldüğü için Liam'ın tedavisi iyi ilerledi ve kanseri atlattı.
Spoiler bitti.

Diğer sonları merak ettiğim için rehber takip ederek birkaç kez daha oynamam gerekecek ama sonuçta ilk oynayışımda kendi adıma oldukça tatmin edici bir son elde ettim. Rehber takip etmek isteyenler için hem orjinalini hem de google çeviriden çevirttiğim pdf dosyasını eklemeye çalışırım.
Kendi emeğinizle çevirdiğiniz rehberleri Discord sunucumuzda #türkçe-rehberler kanalında paylaşmayı hiç düşündünüz mü? Bu oyunla alakalı sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardım etmenin daha kolay yolu olur.

S

sevenimolmaz

Milfy City Özel Türkçe Erişimcisi
Twist Türkçe Erişimcisi
Kredi
0$
oyunda hile menüsü yok sanırım değil mi?

S

sevenimolmaz

Milfy City Özel Türkçe Erişimcisi
Twist Türkçe Erişimcisi
Kredi
0$
oyunu oynadıktan sonra evet herhangi bir hileye gerek olmadığını anladım. uzun zamandır herhangi bir film veya dizi bu kadar etkilememişti beni. farklı sonları için tekrar oynarım ileride. RIP Melissa.

K

Kojima

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Kendi emeğinizle çevirdiğiniz rehberleri Discord sunucumuzda #türkçe-rehberler kanalında paylaşmayı hiç düşündünüz mü? Bu oyunla alakalı sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardım etmenin daha kolay yolu olur.
Yani emek sayılır mı emin değilim çünkü bu çeviriyi google translate üzerinden yaptırdım. Tek yaptığım orjinal pdf dosyasını google çeviri ekranında yükleyip çevrilmiş halini indirmek. Dosya pdf olduğu için Türkçe halinde yazıların biçimlerinde ufak tefek bozulmalar olmuş ama anlaşılıyor diye onu da yazıya ekledim. Yapay zeka çevirisi olması sorun değilse discorddaki başlığa oynadığım oyunların kendi kullandığım rehberlerini atmaya çalışırım. Tavsiye için teşekkürler.

TheWolf-BİGBY

TheWolf-BİGBY

Kayıtlı Üye
Kredi
6$
Yani emek sayılır mı emin değilim çünkü bu çeviriyi google translate üzerinden yaptırdım. Tek yaptığım orjinal pdf dosyasını google çeviri ekranında yükleyip çevrilmiş halini indirmek. Dosya pdf olduğu için Türkçe halinde yazıların biçimlerinde ufak tefek bozulmalar olmuş ama anlaşılıyor diye onu da yazıya ekledim. Yapay zeka çevirisi olması sorun değilse discorddaki başlığa oynadığım oyunların kendi kullandığım rehberlerini atmaya çalışırım. Tavsiye için teşekkürler.
Discord kanalımızda aktif olan moderatörlerimiz den birine atıp sorabilirsiniz. Moderatör çevirdiğiniz rehberi kontrol edip için de reklam veya yasak içerikli cümleler yoksa sunucu da rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Scarlet42

Scarlet42

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Sitede kendini ifade etme anlamında belli bir düzeyin üstünde çok az insan var.
Kimseyi yargılamıyorum tabi ki burası makale ve denemelerin yarıştırıldığı bir yer değil sonuçta.
Zaten bu belli bir kalitenin üstünde olabilme normal hayatta da geçerli.
Orada da insanların çoğu basiretsiz ve yavan kalıyo azınlığa göre.
Bunları neden yazıyorum...
Kullanıcı adı ''Davar'' olan birinin kullandığı kelimeler, sahip olduğu bakış açısı ve tabi ki tarzı beni gerçekten şaşırttı.
Kendisi lütfen beni yanlış anlamasın, özellikle oyunla ilgili yorumlarına da bunları aktarış şekline de bayıldım ^^

K

Kojima

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Sitede kendini ifade etme anlamında belli bir düzeyin üstünde çok az insan var.
Kimseyi yargılamıyorum tabi ki burası makale ve denemelerin yarıştırıldığı bir yer değil sonuçta.
Zaten bu belli bir kalitenin üstünde olabilme normal hayatta da geçerli.
Orada da insanların çoğu basiretsiz ve yavan kalıyo azınlığa göre.
Bunları neden yazıyorum...
Kullanıcı adı ''Davar'' olan birinin kullandığı kelimeler, sahip olduğu bakış açısı ve tabi ki tarzı beni gerçekten şaşırttı.
Kendisi lütfen beni yanlış anlamasın, özellikle oyunla ilgili yorumlarına da bunları aktarış şekline de bayıldım ^^
Rica ederim yanlış anlayacak bir durum yok. Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Kullanıcı adına gelince. Önceki kullanıcı adımın içinde Türkçe karakterler vardı. Oyunlara giriş yaparken "Kullanıcı Adı" kısmında Türkçe karakter sıkıntı çıkartıyordu (Belki şimdi değişmiştir). Ben de üzerine hiç düşünmeden Türkçe karakter içermeyen bir kelime bulup kullanıcı adımı değiştirmek istedim ve bir anda aklıma "Davar" kelimesi geldi. Artık neyin çağrışım yaptığını bilmiyorum ama ileride buraya gelip yorum yazacağım aklıma gelse kullanıcı adı üzerine biraz daha düşünürdüm. Neyse tekrar değiştiriliyorsa daha makul bir kullanıcı adı düşüneyim kendime. Güzel sözleriniz için tekrar teşekkürler.

Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$
Birkaç sene önce bu güzel oyuna çok da iyi olmayan bir kısa yorumda bulunmuştum. Tekrardan biraz daha detaylı bir yorum yazmak istedim.

Hepiniz DrPinkCake'i ''Being A DIK'' oyunu ile hatırlarsınız. Acting Lessons ise yapımcımızın ilk oyunudur. Güzel bir hikayesi olan, içinde bolca dram barındıran, harika arka plan müzikleri olan müthiş bir oyun. Özellikle hikaye de yaptığınız seçimler neredeyse her şeye etki ediyor. Hangi yoldan gideceğinize karar veremediğiniz ve birçok karakteri elde etmek istediğiniz bir oyun. Şunu belirtmeliyim ki bu oyunda ''hurra saldırın'' diye ilerleyemiyorsunuz. Yaptığınız seçimlerin çok ağır bedelleri oluyor ve karakterler ile çoklu bir ilişki kurmanız mümkün değil. Bundan dolayı bir karakter seçmeli ve ona sadık kalmalısınız. Aksi taktirde yaptığınız seçimlere bağlı olarak hiç de iyi şeyler görmüyorsunuz. Birçok kayıt dosyası alın ve birçok karakterin sonunu görmeye çalışın. Oyunun kendisi zaten o kadar güzel ki sizlere tekrar tekrar oynama hissini veriyor. Çünkü ister istemez oyundaki diğer varyasyonları merak ediyor ve açmak istiyorsunuz.

Oyundaki karakterlerin hepsi inanılmaz derecede güzel; hepsinin özene bezene modellendiğini söyleyebilirim. Karakterler en ufak detayına kadar uğraşılmış ve hepsi iştah kabartan türden. Oyundaki ambiyansı ve sahneleri de gerçekten çok başarılı buldum. Özellikle hareketli animasyonlar ve animasyonların açıları gerçekten çok güzeldi. Sahnelerin sizlerde ayrı bir etkisi oluyor. Oyunumuzun 2018 yılında geliştirilmeye başlanıp 2019 yılında bitirildiğini düşünürsek, ortaya gerçekten çok iyi bir iş koyulmuş.

Oyundaki karakterlerle olan bağlarınız çok iyi bir şekilde yansıtılmış. Dost olmayı, iyi bir arkadaş olmayı ve sevgili olmayı çok derin bir şekilde hissediyorsunuz. Hatta ve hatta oyundaki ambiyansın ve müziklerin etkisiyle de bazı sahnelerde ağlamanız bile mümkün. İnanın bana bu hisleri sizlere her oyun yaşatamaz. Sanki bir oyun oynamıyorsunuz da o karakteri ve o karakterin yaşadığı duyguları gerçekten yaşıyorsunuz. Çok güzel dostluklar kuruyorsunuz, ihanete uğruyorsunuz, üzülüyorsunuz ve bazen de oyundaki mizah sahnelerine katıla katıla gülüyorsunuz. Gerçekten bir oyundan daha fazlası. Sizleri çok derin bir şekilde içine çekiyor ve her daim bir sonraki olayın ne olacağını çok meraklı bir şekilde bekliyorsunuz.

Oyunumuzun birçok sonu var. İsterseniz bütün karakterler ile bir birliktelik kurabilirsiniz ancak dediğim gibi belli bir süre sonra yaptığınız bu seçimlerin bedeli ağır oluyor. Aynı zamanda ne yaparsanız yapın oyundaki bazı sahneleri değiştirmeniz asla mümkün değil. Bundan dolayı belli olayları yaşadıktan sonra - ki oyunda kilit sahneler var - acaba bu sahneleri değiştirebilir miyim diye çok düşünmeyin. Oyundaki çoğu karakter ile bir son görebilmeniz mümkün ancak benden sizlere bir tavsiye, hikayede geçen olayları gerçek hayatta yaşıyormuşçasına değerlendirin. Oyundaki dostlarınızı ve iyi arkadaşlıklarınızı kaybetmek istemezsiniz :)

DrPinkCake oyun dünyasında top tier oyunlar yapabilen nadir yapımcılardan bir tanesi. Her daim oyunlarını beğenerek oynadım. Oyunumuzun bütün sonlarını görerek oynamak isterseniz yaklaşık 5 ila 7 saat arası sürebiliyor. Evet, dediğim gibi bir oyundan daha fazlası; yer yer çok güldüğüm, bazı sahnelerinde duygulandığım, belli yerlerde neredeyse ağladığım, çok duygu yüklü bir oyun oynadım. Her adult oyun severin oynaması gereken oyunlardan bir tanesidir. Kesinlikle ama kesinlikle vakit ayırmanız gerek bir oyun olduğunu düşünüyorum. İnanın buna değdiğini göreceksiniz :) DEREK
<3

quaresmaaa

quaresmaaa

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Oynadığım en sağlam oyunlardan birisi kesinlikle kitap,film gibi.

Scarlet42

Scarlet42

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Oyunu oynadım ve bundan dolayı etkilenmedim ama forum sayfasında, oyunla ilgili spoiler veren bazı numunelere ceza filan mı verilse...
Oynamayan birileri elbet vardır.
Bu kadar aptallaşmanın manası nedir hiç anlamıyorum...

K

Kojima

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Bu konu altına daha önce de yorumlar yazmıştım ama oyunun farklı sonlarına ilişkin detaylı ve derli toplu bir yorum göremedim. Belki ben gözden kaçırmışımdır ama öyleyse bile bu da benim tarzımla bir anlatım olmuş olur. Bu yazıyı benim gibi tüm olasılıkları görme takıntılı olanlar için kolaylık olması amacıyla hazırladım.

Buradan sonraki kısım spoiler içerecek.

Önceki yorumlarımdan birinde verdiğim rehberde oyunun 22 farklı sonu olduğu belirtilmişti. Ben de bu rehber üzerinden hepsini denedim. "Atla" özelliği sayesinde çok da zor olmadı. "Atla" tuşunun kısayolu mobil için sağa doğru sürüklemek. "Böyle yapınca yeni diyalogları da kaçırırsın" diye düşünen olabilir. Oyun yapımcıları bunu düşünmüş, hatta bu pek çok oyunda da var olan bir özellik arkadaşlar. "Atla" tuşuna bastığınızda önceki oynayışınızda karşılaşmadığınız bir diyalog gelirse oyun duraklıyor ve siz yeni diyalogları okuyup "Atla" tuşu aktif olduğunda tekrar hızlıca ilerleyebiliyorsunuz.

Öncelikle şunu belirteyim oyunun 6. bölümünde Megan ya da Melissa'dan birini seçmenizden itibaren yapacağınız kritik seçimler neredeyse aynı etkilere sahip. Yani aslında 11 farklı sonun Megan'lı veya Melissa'lı halini görmüş oluyorsunuz. Tabi bu söylediğim en genel haliyle. Özele girersek Megan'ın oyunculuk kariyeriyle ilgili gelişmeler olurken Melissa'da böyle bir şey olmuyor. Böyle küçük nüans farklarını önemsemiyorsanız sadece biri üzerinden bile tüm sonları görmüş sayabilirsiniz kendinizi. Bu söylediğimden 6. bölümden önceki ya da sonraki seçimler sonlara etki etmiyor gibi bir sonuç çıkmasın. Mesela Liam ile olan ilişki puanınız pek çok sonuca etki ediyor ve belli bir seviyeden az ya da çok olmasını sağlamak için en baştan seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. Ben 6. bölümdeki bu seçime özellikle vurgu yaptım. Çünkü bu noktada yapılan seçim takip ettiğim rehber açısından iki ana kolu oluşturuyor.

1. Son: Başka kızlarla birlikte olsanız da Megan oyun sonunda sizi affeder. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşursunuz, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam kırmızı halıda yürür.

2. Son: Başka kızlarla birlikte olsanız da Megan oyun sonunda sizi affeder. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşursunuz, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam kırmızı halıda yürür.

3. Son: Başka kızlarla birlikte olsanız da Megan oyun sonunda sizi affeder. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşursunuz, Liam Rena ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam doğaçlama dersine tekrar katılır.

4. Son: Megan'a sadık kaldığınız için Megan ile en mutlu sona ulaşır ve evlenirsiniz. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşursunuz, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam kırmızı halıda yürür.

5. Son: Megan'a sadık kaldığınız için Megan ile en mutlu sona ulaşır ve evlenirsiniz. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşursunuz, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam kırmızı halıda yürür.

6. Son: Megan'a sadık kaldığınız için Megan ile en mutlu sona ulaşır ve evlenirsiniz. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşursunuz, Liam Rena ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam kırmızı halıda yürür.

7. Son: Ana'ya onu unutamadığınızı söylediğiniz için oyun sonunda bankta yan yana oturup el ele tutuşursunuz. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşmazsınız, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam kırmızı halıda yürür.

8. Son: Ana'ya onu unutamadığınızı söylediğiniz için oyun sonunda bankta yan yana oturup el ele tutuşursunuz. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşmazsınız, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam hastaneye katkıda bulunmak ister.

9. Son: Ana'ya onu unutamadığınızı söylediğiniz için oyun sonunda bankta yan yana oturup el ele tutuşursunuz. Son fotoğrafta siz ve Megan el ele tutuşmazsınız, Liam Rena ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam doğaçlama dersine tekrar katılır.

10. Son: Başka kızlarla birlikte olsanız da Melissa oyun sonunda sizi affeder. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşursunuz, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam ile sizin geçmişte yaşadığınız süt hikayesi gösterilir.

11. Son: Başka kızlarla birlikte olsanız da Melissa oyun sonunda sizi affeder. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşursunuz, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam ile sizin geçmişte yaşadığınız süt hikayesi gösterilir.

12. Son: Başka kızlarla birlikte olsanız da Melissa oyun sonunda sizi affeder. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşursunuz, Liam Rena ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam doğaçlama dersine tekrar katılır.

13. Son: Melissa'ya sadık kaldığınız için Melissa ile en mutlu sona ulaşır ve evlenirsiniz. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşursunuz, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam ile sizin geçmişte yaşadığınız süt hikayesi gösterilir.

14. Son: Melissa'ya sadık kaldığınız için Melissa ile en mutlu sona ulaşır ve evlenirsiniz. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşursunuz, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam ile sizin geçmişte yaşadığınız süt hikayesi gösterilir.

15. Son: Melissa'ya sadık kaldığınız için Melissa ile en mutlu sona ulaşır ve evlenirsiniz. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşursunuz, Liam Rena ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam ile sizin geçmişte yaşadığınız süt hikayesi gösterilir.

16. Son: Ana'ya onu unutamadığınızı söylediğiniz için oyun sonunda bankta yan yana oturup el ele tutuşursunuz. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşmazsınız, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam ile sizin geçmişte yaşadığınız süt hikayesi gösterilir.

17. Son: Ana'ya onu unutamadığınızı söylediğiniz için oyun sonunda bankta yan yana oturup el ele tutuşursunuz. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşmazsınız, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam hastaneye katkıda bulunmak ister.

18. Son: Ana'ya onu unutamadığınızı söylediğiniz için oyun sonunda bankta yan yana oturup el ele tutuşursunuz. Son fotoğrafta siz ve Melissa el ele tutuşmazsınız, Liam Rena ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam doğaçlama dersine tekrar katılır.

19. Son: Kaç kızla birlikte olduğunuzun bir önemi yok Rena sizi olduğunuz gibi kabul ediyor. Son fotoğrafta siz Rena ile birliktesinizdir, Melissa yalnızdır, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam Rena'dan olan bebeğinize dövmecide göğsünüze yazdırdığı "Cum Slut" lakabınızın hikayesini anlatır.

20. Son: Kaç kızla birlikte olduğunuzun bir önemi yok Rena sizi olduğunuz gibi kabul ediyor. Son fotoğrafta siz Rena ile birliktesinizdir, Megan yalnızdır, Liam yalnızdır. En sondaki sürpriz bölümde Liam Rena'dan olan bebeğinize dövmecide göğsünüze yazdırdığı "Cum Slut" lakabınızın hikayesini anlatır.

21. Son: Kaç kızla birlikte olduğunuzun bir önemi yok Rena sizi olduğunuz gibi kabul ediyor. Son fotoğrafta siz Rena ile birliktesinizdir, Melissa yalnızdır, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam Rena'dan olan bebeğinize dövmecide göğsünüze yazdırdığı "Cum Slut" lakabınızın hikayesini anlatır.

22. Son: Kaç kızla birlikte olduğunuzun bir önemi yok Rena sizi olduğunuz gibi kabul ediyor. Son fotoğrafta siz Rena ile birliktesinizdir, Megan yalnızdır, Liam hemşire ile birliktedir. En sondaki sürpriz bölümde Liam Rena'dan olan bebeğinize dövmecide göğsünüze yazdırdığı "Cum Slut" lakabınızın hikayesini anlatır.

Gördüğünüz üzere aslında birkaç farklı durumun iç içe geçmiş varyasyonlarını sonuç olarak elde ediyoruz. Böyle dedim diye bunca farklı oyun sonunu küçümsediğimi düşünmeyin. Ortada çok emek harcanmış bir iş var. En basit haliyle bunca farklı varyasyonun organize edilip oyun haline getirilmesi bile takdir edilmesi gereken bir durum. Tüm sonlara dair bu yazıyı yazabilmek için harcadığım çabayı düşündüğümde bile böyle bir işe girişmenin ne kadar zor bir karar olduğunu fark ettim. Neyse tüm bu gördüğünüz sonlar dışında oyun içinde farklı seçimler yaptığınız ve hatta bu seçime bağlı bazı diyaloglar gördüğünüz anlar da oluyor. Mesela Liam ile 19 dan fazla ilişki puanınız varsa ve bölüm 4'te Rena ile dans etmek yerine Liam'ı bulmayı seçerseniz bölüm 5 sonundaki telefon aramanıza Liam cevap verir. Bu sayede Liam, Peter Megan'a saldırdığında eve gelir ve Megan'ı kurtarır. Bununla bağlantılı olarak oyun sonlarına doğru Peter'i "Aşırı Doz" veya "Silahla Vur" seçeneklerinden biriyle siz öldürebiliyorsunuz ya da sağ bırakabiliyorsunuz. Öldürürseniz intihar süsü verdiğiniz için "İntihar etti" şeklinde haberlerde veriliyor ve katil olmanın vicdan azabını küçük bir kaç diyalog aracılığıyla içten içe yaşasanız da bu sırrı kendinize saklıyorsunuz. Katil olmanız oyun sonlarına herhangi bir etki etmiyor. Sağ bırakırsanız hapis cezası aldığı bilgisi haberlerde veriliyor. Ben sonuca etkisi olacak bir seçim olduğunu düşünmüştüm ama öyle çıkmayınca şaşırdım. O yüzden de ayrıca belirtmek istedim.

Son olarak olabildiğince dikkat etsem de hatalı kısım varsa yorumlarla belirtmenizi isterim.

Son düzenleme:
K

Kojima

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Yarım saati geçince düzenleme yapılamadığı için sonradan fark ettiğim birkaç şeyi bu şekilde eklemek zorunda kaldım.

Benim sıralı şekilde verdiğim sonları elde edebilmek için rehber pdf dosyasındaki son sayfalarda yer alan talimatlara uygun seçimler yapmanız gerekli. Ben yazımı rehber dosyasındaki sıralamaya göre hazırladığım için işiniz daha kolay olacak. Ayrıca benim yazımdaki sonlar ile rehber videosundaki talimatları karşılaştırırsanız hangi durumun ne etkisi olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Mesela rehberde Liam ile ilişki seviyenizin 17 den az olması kriteri varsa oyun sonunda Liam yalnızdır. Peki Liam ile ilişki seviyeniz 17 den az olursa Liam hep yalnız mı kalıyor. Hayır. Liam'a Renayı ayarlamışsanız yalnız kalmıyor. Zaten rehberde de Liam'a Rena'yı ayarladığınız sonlar ayrı bir şekilde eklenmiş. Dikkat ederseniz 17 den az olması kriteri sadece Rena'yı ona ayarlamadığınız sonlarda özellikle belirtilmiş. Aynı şekilde 17 den fazla olması ayrıca belirtilmişse o zaman da Liam oyun sonunda hemşireyle birlikte.

Bu tarz küçük detayları farkettiğinizde kayıt noktaları oluşturup farklı sonları farklı diyaloglarıyla beraber bizzat keşfetmek sizin için de zor olmayacaktır. Ha bu arada yazdığım yazıdan da anlamışsınızdır ama ayrıca belirtmek istedim hiçbir ilişki seviyesi ya da olay Liam'ın ölümüne sebep olmuyor. Ben kendim farklı sonları görmeye çalışırken "Ulan acaba mı" diyerek biraz korkmuştum ama öyle çıkmadı. İçiniz rahat olsun.

Son zamanlarda kendimce "Bir oyunun hakkını vererek bitirme" kriterimi "O oyun hakkında detaylıca yazı yazabilmek" olarak belirledim. O yüzden böyle deli dürtmüş gibi yazıp durdum. Aslında bir nevi kendime de notlar bırakıyorum. Herkesin kendine göre bir popisi var işte. İyi oyunlar.

Son düzenleme:
Üst Alt