The Entrepreneur İncelemesi - Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Hoş geldiniz Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Sitemize hoş geldiniz, içeriklerimize erişebilmek için sitemize üye olmalı veya giriş yapmalısınız. Bu sitenin içerikleri +18 yetişkin kişilere hitap etmektedir. Eğer 18 yaşından küçükseniz, siteden çıkmanız gerekmektedir. Sitemize kayıt olursanız, 18 yaşından büyük olduğunuzu doğrulamış sayılırsınız.

Son Konular

The Entrepreneur İncelemesi

• Konuyu başlatan Ronaxian
  • Başlangıç tarihi
Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$
f95_banner.png

HİKÂYENİN ANA TEMELLERİ

Genç yaşta bir ana karakterimiz
(erkek) var, karakterimizin ana amacı babasının hayalini gerçekleştirmek, babamızdan miras alacağımız barı daha ileri taşımak istiyoruz. Babamız bizim üniversite okumamızı ve geleceğimizi şekillendirmemizi istiyor. Bundan dolayı; babamızı, anılarımızı ve yaşadığımız küçük kasabayı terk ediyoruz. Bu süreç içinde üniversiteye adapte olan karakterimiz, babasının ani ölümüyle yıkılıyor. Babamızın mirasını devam ettirebilmek ve küçüklüğümüzde çok güzel şeyler yaşadığımız barın yok olmasını engellemek için üniversiteye ara veriyoruz. Kasabaya geri dönüyoruz ve babamızın mirasını devralıyoruz. Bu geçen süreç içinde de bar çok kötü bir şekilde harap olmuş ve içler acısı bir durumda. O güzel anılar biriktirdiğimiz yer, şimdilerde bir kan banyosunda yıkanmış ve tökezlemiş gibi.

Bu barı isteyen, kötü emelleri olan kişiler var, tabii bizim bundan hiç haberimiz yok. Bir yandan da işleri düzene sokmak için ve kalacak bir yere bir yere ihtiyacımız var. Tam bu sırada bir ev buluyoruz, burada da üç kız yaşıyor. Bu evin kirası bir hayli pahalı olduğu için kızlarla bir anlaşmaya varıyoruz. Bu süreç içinde hem kızlar sizin hayatınıza dahil oluyor hem de siz onların hayatına dahil oluyorsunuz. Birçok duygu odaklı; iyi ve kötü olay yaşayacaksınız, seçimlerinizle bazı yolları tercih etmek zorunda kalacaksınız.

+ OYUNUN İYİ YANLARI

+ Oyunumuzun duygu odaklı sağlam bir hikâyesi var.
+ Oyundaki karakterler; mekânlar, görsellik çok güzel.
+ Oyunun detaycılığı ve arka planda gerçekleşen sahneleri çok komik.
+ Oyunda sizleri güldüren ve sizi oyunun daha da içine sokan pek çok mizah sahnesi var.
+ Karakterler derinlemesine işleniyor ve onlar hakkında çok fazla bilgi ediniyorsunuz.
+ Seçimleriniz oyunu etkiliyor ve bazı yerlerde tercih yapmanız gerekiyor.

- OYUNUN KÖTÜ YANLARI

- Oyundaki bazı animasyonlar yeterli değildi.
- Oyundaki sahneler kesinlikle daha fazla olmalıydı, sahneler biraz az.
- Seçimlerimiz oyunu etkiliyor ancak bazı şeyleri kesinlikle değiştiremiyorsunuz.
- 3 kızla kaldığımız ütopik bir ortamda en azından bir tane de olsa çoklu sahne olmalıydı.
- Oyunda tek eşlilik mecburi, seçimleriniz ile çoklu ilişki yaşamanız mümkün değil, bir süre sonra seçim yapmanız gerekli.

Oyunumuza buradan ulaşabilirsiniz:

- KENDİ OYUN TECRÜBEM VE DEĞERLENDİRMEM -

Ben bu oyuna bayıldım, gerçekten bayıldım :D Uzun zamandır duygu ve mizahı bu kadar güzel işleyen bir oyun oynamamıştım. Oynarken çok keyif aldığım ve aynı zamanda başından kalkmak istemediğim bir oyun oldu. Oyunumuz 2021 yılından beri geliştiriliyor. Yapımcımız MisterMaya'nın ilk oyunu. Oynarken hiç bitmesini istemediğim bir yapım oldu.

Oyunumuzun hikâyesi başlarda biraz klişe geliyor ancak daha sonradan, güzel bir sunum ile harika bir hikâyenin içinde kendimizi buluyoruz. Oyunumuz çok duygu odaklı, çok fazla metin okuyorsunuz ve her şeyin derinine iniliyor. Yaptığınız seçimlerin bir bedeli oluyor, tabii bunlardan bir şekilde kurtulmanız belli yerlerde mümkün. Yaptığınız seçimler önemli, bu oyunda ''hurra saldır'' diye oynayıp çok fazla karakter ile ilişki içinde olmayı beklemeyin. Oyunun başlarındaki seçimleriniz karakterler üzerinde izlenim bırakmanız açısından önemli oluyor, genelde bütün önemli seçimleri oyunun orta ve son kısımlarına doğru yapıyorsunuz.

Oyunumuzun 4 tane ana kadın karakteri var, bunlar; Lucy, Laura, Valentine ve Alexa. Karakterlerin hikâyesine derinlemesine iniliyor. Karakterlerin geçmişte neler yaşadığını bazen görüyorsunuz, bazen canlı olarak yaşıyorsunuz, bazen de bunları bizzat size anlatıyorlar. Karakterlerin her birinin ayrı ayrı sorunları ve bir hayatları var. Bunlar öyle kısa bir şekilde işlenmiyor, uzun uzun anlatılıyor ve onların gerçekten yaşayan karakterler olduğunu hissediyorsunuz. Bunu sadece ana karakterler için değil, oyunda bulanan diğer yan karakterler için de hissedeceksiniz. Çünkü oyunun hikâyesini iyi yapan şeyler; karakterlerin derinliği, oyunun ambiyansı ve bu ambiyansı gerçekten size yaşatması. Aynı zamanda oyundaki her bir parça sizlere çok güzel bir şekilde sunuluyor. İşte bütün bu parçalar bir araya geldiği zaman, bir oyundan daha fazlasını oynadığınız hissiyatına bir nebze olsun kapılıyorsunuz :)

Özellikle oyundaki karakterlere bayıldım. Gerçekten hepsi âşık olunası karakterler olmuş. Diğer saçma oyunlardaki gibi karakterlerin içi boş değil. Bu sebeple karakterlerin oyunda size hissettirdikleri daha yoğun oluyor. Karakterlerin minimal olması, kendi sorunları olması, olaylar karşısında gerçekçi ve olgun davranmaları -hepsi değil :D- gerçekten çok hoşuma gitti. Kısaca karakterlerin ayağı gerçek anlamda yere basıyor. Buraya çok uzun uzun değiniyorum, çünkü bu kısım çok önemli. Ana karakterleri geçtim, oyundaki yan karakterler bile harika olmuş. Hani bir filmi ya da bir oyunu iyi yapan şey bazen kötü karakterlerin ne kadar iyi olduğuyla alakalıdır ya, işte oyunumuzdaki kötü karakterler bile oyuna ayrı bir tat katıyor. Bazen gerçek anlamda sinirleniyorsunuz :D

Oyundaki karakter modellemeleri harika olmuş. Kadın karakterlerin hepsini gerçekten çok beğendim. Özellikle ana karakterlerin hepsi çok güzel. Oyundaki hareketli animasyonlar oyunun ortalarına kadar ne yazık ki pek başarılı değildi. Oyunun ortalarından sonra göreceğiniz bazı animasyonların güzel olduğunu söyleyebilirim. Oyunumuz duygu ve mizah yoğunluklu olduğu için çok fazla animasyonlu sahne yok, toplasak 16-17 kadar hareketli animasyon sahnesi vardır. Tabii bu oyunda harem ve çoklu ilişki kurmanız mümkün olmadığı için aslında karakter başına neredeyse 4 sahne falan görüyorsunuz.

Ben çok animasyon isterim diyorsanız bu oyun size hitap etmiyor, dediğim gibi duygu odaklı bir oyun oynuyorsunuz. Oyunda tek eşliliği benimsemeniz lazım, belli yerlerde paçayı kurtarmanız mümkün. Oyunun ortalarına gelmeden hangi karakter ile devam edeceğinizi seçmeli ve diğerlerini reddetmelisiniz. Yaptığınız seçimlere göre gidişat yolları değişecek, oyunda 4 tane son bulunuyor ve bunların hepsi tek eşli sonlar. Bundan dolayı herkese yürüdüğünüz, bol bol animasyonları olan bir oyun beklemeyin, eğer bekliyorsanız bu oyun size göre değil demektir :)

Açıkçası ben oyunumuzu oynarken ufak bir BADIK oynuyormuş gibi hissettim. Çünkü oyunun müzikleri, arkada gösterilen ufak detayları, beni inanılmaz derecede güldüren sahneleri, bana bu hissiyatı vermeyi başardı. Müziklerini geçtim, oyunda bir karakter ile konuşurken arkada geçen olayları takip etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Eminim siz de benim kadar güleceksiniz. Ben oyunun detaycılığına hayran kaldım. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım, çok beğenerek oynadığım bir oyun oldu. Oyunu İngilizce oynamak isterseniz biraz zorlanabilirsiniz, en azından bazı İngilizce terimleri bilmeniz gerekli.

Oyunumuz 7-8 saat kadar sürüyor. Kesinlikle şans verilmesi gereken bir oyun.

M

meto5868

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Benimde çok beğendiğim bir oyun türkçe çevirisinin gelmemesi beni şaşırttı açıkcası

Scarlet42

Scarlet42

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Kendisi bu forumda gayet popüler biri...
Ağzının tadını da biliyor ve gerçekten oyunları her perspektifte değerlendirebilme kapasitesine sahip.
Yani kendisiyle aynı zevklere sahip değilseniz bile yaptığı yorumları okumanız yeterli.
Ki şimdiye kadar iyi dediğinin kötü çıktığını görmedim ^^

Tek bir eksisi var ama...
Neredeyse sadece final yapan oyunları değerlendiriyor...

SagoK

SagoK

Güncelleme Abonesi
Milfy City Özel Türkçe Erişimcisi
N.M.S. Özel Çeviri Erişimcisi
Kredi
1$
Ağzının tadını da biliyor ve gerçekten oyunları her perspektifte değerlendirebilme kapasitesine sahip.
Yani kendisiyle aynı zevklere sahip değilseniz bile yaptığı yorumları okumanız yeterli.

Namı diğer adult oyun şairi

Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$

Eskiden oyunlar daha çabuk final yapıyordu. Şimdi final yapmaları için daha çok bekliyorum, tutan yapımlar bir türlü bitmek bilmiyor :D

Üst Alt