Summer's Gone İncelemesi (Biraz Eleştrisel Oldu) - Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Hoş geldiniz Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Sitemize hoş geldiniz, içeriklerimize erişebilmek için sitemize üye olmalı veya giriş yapmalısınız. Bu sitenin içerikleri +18 yetişkin kişilere hitap etmektedir. Eğer 18 yaşından küçükseniz, siteden çıkmanız gerekmektedir. Sitemize kayıt olursanız, 18 yaşından büyük olduğunuzu doğrulamış sayılırsınız.

Son Konular

Summer's Gone İncelemesi (Biraz Eleştrisel Oldu)

• Konuyu başlatan lucanetz
  • Başlangıç tarihi
L

lucanetz

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
dn1cwna.jpg

Kendi çapımda oyun hakkındaki gözlemlerimi ve düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle oyun kesinlikle sex içeriği bekleyen oyuncuların ilgisini çekmeyecek bir oyun. O yüzden benim için sex içeriği olmazsa olmaz diyen oyuncular bu oyun size göre değil ve bundan sonra yazacaklarım muhtemelen ilginizi çekmeyecek.

Herşeyden önce kim ne söylerse söylesin yapımcının oyuna gerçekten değer verdiği ortada. Bir çok yapımcı önceki bölümler için bu kadar rework zahmetine girmeyi bırakın, tenezzül bile göstermez. Yapımcının kaliteli bir iş çıkarma arzusunu ve hedeflerine gösterdiği özeni gerçekten taktire şayan buluyorum. Zaten bunlar herkesin bahsettiği şeyler, bir çok seveni bunları üstüne basa basa forumda anlatıyor. Ben izninizle biraz negatif kısımlara değinmek istiyorum.

Yapımcı ile başlıyayım; Şimdi gerçekten objektif olmak gerekirse ben yapımcımız olan Ocean'ın büyük bir hayalperest olduğunu düşünüyorum. Oyunu 30 bölüm olarak planladığından bahsediliyor ancak yılda 1 bölüm bile zar zor çıkarabilen bir yapımcının gerçekten bu oyunu tamamlayabileceğini düşünmüyorum. Aynı anda 2 oyun yapıyor diyen arkadaşlar olacaktır, haklı da olabilirler. Bu zaten benim için yapımcımızın hayalperest olduğunu kanıtlıyor. Hayır bu idealistlik diyenler de olabilir saygı duyarım. Ancak gerçekten yapımcının bu 2 oyunu tamamlayıp, aynı evrende geçeceği söylenen diğer 3 oyunu yapabileceği düşüncesi bana şu şartlarda hiç inandırıcı gelmiyor. Şahsen yaptığı 2 oyundan bir tanesinin yapımını en azından diğeri belirli seviyeye gelene kadar durdurması gerektiğine inanıyorum.

Şimdi oyuna gelelim; şu ana kadar 4.5 bölüm geride kaldı ancak birkaç karakter hariç diğer ana rotalardan olacağı söylenen karakterler hakkında oluşan altyapı bence yetersiz. Özellikle oyunu benim için cazip kılan ana rotalardan biri olacağı söylenen Sasha karakteri hakkında küpe mevzusu dışında şuan elle tutulur maalesef hiçbir şey yok. İlgilendiğim diğer rota olan Ayua rotası da aynı durumda. Oyun sanki bizi ilk 4 bölümde Bella rotası başta olmak üzere, diğer rotalar olan Mila,Victoria ve Nami rotalarına itiyor gibi geliyor. Bu rotalar ile ilgilenmeyen oyuncular için şuana kadar yayınlanan bölümler bence kocaman bir boşluk.

Sen hikaye odaklı bir oyun yapacağını iddia ediyorsun ama oyunda render israfı, hikayeye hiç bir katkısı olmayan bir çok sahne var. Masa oyunu sahnesi zaten tamamen fiyasko. Sen yeterince karakter derinliklerini oturtamamışsın, oyundan tamamen bağımsız saçma sapan bir fantastik hikayenin içerisine oyuncuyu atmaya çalışıyorsun. Düşündükçe sinirleniyorum...

Aklıma geldikçe eklemeler yaparım ama gerçekten yapımcı daha fazla destek görmeyi ve hayallerini gerçekleştirmeyi hedefliyorsa güncelleme sıklığını arttırmalı ve hikayeye biraz daha net bir giriş yapıp oyuncunun ilgisini diri tutmalı. Aksi taktirde bu durum bir süre sonra oyuncular için bıkkınlık verici olacaktır. Yoksa kimsenin yapımcının render kalitesine, azmine vs. birşey söylediği yok.

Tepki gösterenlerde olabilir ama naçizane oyun hakkındaki düşüncelerimi paylaşmaya çalıştım, okuyup vakit ayırdıysanız teşekkürler.

Byferohck

Byferohck

Discord Ünlüsü
Kredi
11$
İlk öncelikle son güncelleme 6-7 ay önce geldi ve sistem geliştikçe çok hızlı yaptığı da ortada ayrıca 30 bölümü tek başına yapacağını da kim söyledi onu bilmiyorum ileride zaten render için artistler işe alınacak ki hikayeye de bölüm 3.5 ile giriş yapıldı 2 yarım güncelleme ile ne kadar derine inilebilir bilemiyorum

Ayrıca Ayua adlı karakter de ana karakterlerden değil onunla birşeyler olur ama o kadar da derine inilmez

Byferohck

Byferohck

Discord Ünlüsü
Kredi
11$
Ha sadece renderler için artist alınmayacak zaten kodlama için de alınacak ileride ocean sadece hikayeyi yazan kişi olacak

seinal

seinal

Kayıtlı Üye
Kredi
2$
Yazdıklarının çoğuna katılıyorum.
Masa oyunu bana da sıkıcı gelmişti ama aynı anda birçok karakter ile beraber bir etkinlik şansı sunuyor. Masa oyunu içerisinde daha fazla seçim şansı sunup oyunu daha interaktif bir hale getirse bence daha iyi olur.

Son düzenleme:
seinal

seinal

Kayıtlı Üye
Kredi
2$
Karakterler ile yakınlaşma yada hikayeleri konusunda sonraki bölümlerde yapacağı bar açılışı, kütüphane kulübü(yada okuma kulübü gibi birşeydi), Ayua ile dövüş eğitimi ve birde yoga eğitmeni var. Çok yakın yada sürekli görüşmediğimiz karakterler ile sanırım bu şekilde ilişkileri ilerleteceğiz yada başlatacağız. Başta bana mantıklı gelmişti ama şu anki güncelleme uzunluklarıyla bu yöntem biraz zor gibi geliyor bana.

L

lucanetz

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
İlk öncelikle son güncelleme 6-7 ay önce geldi ve sistem geliştikçe çok hızlı yaptığı da ortada ayrıca 30 bölümü tek başına yapacağını da kim söyledi onu bilmiyorum ileride zaten render için artistler işe alınacak ki hikayeye de bölüm 3.5 ile giriş yapıldı 2 yarım güncelleme ile ne kadar derine inilebilir bilemiyorum

Ayrıca Ayua adlı karakter de ana karakterlerden değil onunla birşeyler olur ama o kadar da derine inilmez

Ben gördüklerimi yazdım, inandıklarımı değil. 2020 yılından bu yana elle tutulur hikayede hiç bir yol alınamadı.

Byferohck

Byferohck

Discord Ünlüsü
Kredi
11$
Karakterler ile yakınlaşma yada hikayeleri konusunda sonraki bölümlerde yapacağı bar açılışı, kütüphane kulübü(yada okuma kulübü gibi birşeydi), Ayua ile dövüş eğitimi ve birde yoga eğitmeni var. Çok yakın yada sürekli görüşmediğimiz karakterler ile sanırım bu şekilde ilişkileri ilerleteceğiz yada başlatacağız. Başta bana mantıklı gelmişti ama şu anki güncelleme uzunluklarıyla bu yöntem biraz zor gibi geliyor bana.
Bölüm 6 ile beraber yol ayrımları gelecek zaten o zaman olur belki

Üst Alt