Prince of Suburbia İncelemesi - Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Hoş geldiniz Adult Oyun Çeviri | Türkçe Yetişkin Oyunlar - Adult Oyunlar - +18 Oyunlar - Yetişkin Oyunları - Türkçe Adult Çizgi Roman

Sitemize hoş geldiniz, içeriklerimize erişebilmek için sitemize üye olmalı veya giriş yapmalısınız. Bu sitenin içerikleri +18 yetişkin kişilere hitap etmektedir. Eğer 18 yaşından küçükseniz, siteden çıkmanız gerekmektedir. Sitemize kayıt olursanız, 18 yaşından büyük olduğunuzu doğrulamış sayılırsınız.

Son Konular

Prince of Suburbia İncelemesi

• Konuyu başlatan Ronaxian
  • Başlangıç tarihi
Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$
Untitled_1560__390_px_1.png

HİKÂYENİN ANA TEMELLERİ

Babamızı acı bir şekilde kaybediyoruz. Babamızın ölmesinin üzerinden biraz zaman geçiyor ve hikâyemizde tam olarak bu noktada başlıyor. Ev sahibimiz ve onun kızıyla aynı evde kalıyoruz. Bir gün ev sahibemiz telefonla konuşurken ilginç şeyler duyuyoruz. Çünkü kendisi bir deneyden bahsediyor. Tabii biz de genç ve aklı başında olmayan bir delikanlı olarak bu olayları kurcalamaya başlıyoruz.

Bir süre sonra işler hiç olmadık yerlere doğru gitmeye başlıyor. Bu süreç içerisinde hem evdekilerle hem de eve yeni gelecek olanlarla ilişki yaşamaya başlıyorsunuz. Klasik bir ev hikâyesi...

+ OYUNUN İYİ YANLARI

+ Oyundaki karakterlerin çok güzel olması.
+ Oyundaki ambiyansın ve çizimlerin gerçekten başarılı olması.
+ Bazı hareketli animasyonlar hariç çoğu animasyonun muazzam olması.
+ Karakterlerin hareketli animasyonlara özel seslendirmelerinin harika olması.

- OYUNUN KÖTÜ YANLARI

- Oyundaki hikâyenin çok basit olması.
- Karakterlerin çok basit bir şekilde işlenmesi.
- Oynanış derinliğinin olmaması ve oyunda seçim yapamamamız.

Oyunumuza buradan ulaşabilirsiniz:
- KENDİ OYUN TECRÜBEM VE DEĞERLENDİRMEM -

ViM Studios'un ilk oyunu. Kendisi şu sıralar ikinci oyunu olan A Shot in the Dark'ı geliştiriyor. Oyunumuzda hikâye anlamında neredeyse hiçbir şey yok. Klasik ev hikâyeli oyunlarda olan hikâyenin temelini oluşturma süresi bile bu oyunda bulunmuyor. Daha oyuna başlar başlamaz karakterlerle ilişkiye girmeye çalışıyoruz. Karakterleri adamakıllı tanıyamıyoruz bile, diyaloglar çok kısa sürüyor. Ayrıca oyunda yaptığınız herhangi bir seçim yok. Yapımcı basit bir hikâye oluşturmuş ve sizler de bunu oynuyorsunuz. Hikâyeye ilginçlik katılmak adına oyuna deneysel bir hikâye de yazılmaya çalışılmış ancak bu da pek başarılı değildi.

Karakterlerle olan iletişimimiz ''öyle mi olmuş, hadi seks.'' şeklinde. Ayrıca bütün karakterler dünyada sadece biz varmışız gibi üzerimize atlıyor. Yapımcı bunu bir deneyin sonucuna bağlamaya çalışıyor ancak böyle bir şeyi çok detaysız anlatıyor. Oyunumuz sizlere hikâye anlamında çok bir şey vadetmiyor. Bundan dolayı hikâye anlamında bir beklentiniz olmasın. Elimizde basit bir ev hikâyesi var ve sizler bunu oynuyorsunuz, ayrıca oyunumuz harem tarzında olduğu için bu oyunda isteyip de elde edemediğiniz herhangi bir şey bulunmuyor.

Oyunumuzda kısmi bir dolaşım sistemi var, her ne kadar oyunda seçim olmasa bile ara sırada evde dolaşmalı ve etkileşim kurabildiğiniz yerlere tıklamalısınız. Eğer bunu yapmazsanız oyundaki bazı sahneleri kaçırıyorsunuz. Bazı yerlerde evin dışına çıktığınız da oluyor ancak bunlar çok az.

Oyundaki karakterler yeni gelen görsel güncelleme ile inanılmaz olmuş. Belki de oyunda beğenebileceğiniz yegane şey karakterler ve animasyonlar. Oyun ilerledikçe animasyonlar aşırı derecede mükemmelleşiyor. Özellikle oyunun sonlarına doğru göreceğiniz animasyonların sizleri bir hayli tatmin edeceğini söylemek istiyorum. İlk başlarda oyundaki karakterlerin çizim tarzlarını beğenmeyebilirsiniz ancak karakterler animasyonlu sahnelerde değişime uğruyorlar, bu değişim öyle böyle bir değişim değil. Animasyonlar o kadar iyi olmuş ki bazı animasyonları geçmeye kıyamıyorsunuz :D Birkaç animasyonun açısı gerçekten iyi değildi ancak animasyonlar genel anlamda muazzamdı.

Özellikle karakterlerin çizim tarzlarını çok beğendim, oyunun kendine ait görsel bir ambiyansı ve tarzı var. Hikâyenin bu kadar kötü olduğu bir oyunda, oyuna devam etmemi sağlayan şey oyunun çizim tarzı, animasyonları ve karakterlerin görselliği oldu. Ayrıca oyundaki hareketli animasyonlara özel karakterlerin seslendirmeleri tek kelimeyle harika olmuş. Özellikle oyunun sonlarına doğru karakterlerin çıkardığı sesler sonrası ''ne oluyoruz lan'' dedim :D

Açıkçası yapımcı animasyon ve karakterler anlamında gerçekten çok güzel işler yapmış. Bazı karakterlerin vücut hatları çok abartılıydı ancak ben genel anlamda oyunun görsel tarzını beğendim. En üzüldüğüm konu oyunun potansiyelinin harcanmış olduğu gerçeğiydi. İyi bir hikâye ile bu oyun top tier bir yapım olabilirdi. Şimdiyse elimizde ortalama bir yapım olduğunu söylemem gerekiyor. Oyunumuzun 6-7 saat kadar sürdüğünü belirtmem gerekli.

Hikâye anlamında herhangi bir şey beklemeyin. Arkada kulağınıza fısıldanan bir hikâye varmış gibi düşünün, hiçbir seçim yapmadan oyununuzu rahat bir şekilde oynayın. Oyun sizlere bolca görsellik sunacak, ortalama bir yapım olmasına rağmen bence keyif alabileceğiniz bir oyun, tabii hikâye kısmını aklınızdan çıkarmanız gerekli :D Ayrıca yapımcımız oyuna pek çok dil çevirisi eklemiş ve bunların arasında Türkçe de bulunuyor, açıkçası Türkçe yamanın da çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Oyunun orijinal yamasında belli yerler çevrilmemiş ancak onu da Adult Oyun Çeviri halletmiş.

Oyunumuz sitemizde güncel değil, bundan dolayı incelememi final sürümüne göre yaptım.

kennyR

kennyR

Çevirmen
Kredi
0$
Daha önce sıkça gördüğüm ancak hiç şans vermediğim bir oyundu, Türkçesi sitemize eklenince bir deneyelim dedim, demez olaydım :)

Oyunu hikaye arayan, diyalog okumayı seven, ilişkilerde mantık arayan kişilerin oynamasını tavsiye etmem, uzak durun. Daha çok diyalog okumayıp atlaya atlaya sahne görmek isteyenlerin oynayabileceği türden bir yapım. Sahneleri, çizimlerinin keskinliği ve kalitesini oturaklı animasyonlarla harmanladığı için oldukça başarılı olsa da benim gibi hikaye arayan ve diyalog okumayı seven biri için zaman kaybı diyebileceğim bir oyun.

Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$
Daha önce sıkça gördüğüm ancak hiç şans vermediğim bir oyundu, Türkçesi sitemize eklenince bir deneyelim dedim, demez olaydım :)

Oyunu hikaye arayan, diyalog okumayı seven, ilişkilerde mantık arayan kişilerin oynamasını tavsiye etmem, uzak durun. Daha çok diyalog okumayıp atlaya atlaya sahne görmek isteyenlerin oynayabileceği türden bir yapım. Sahneleri, çizimlerinin keskinliği ve kalitesini oturaklı animasyonlarla harmanladığı için oldukça başarılı olsa da benim gibi hikaye arayan ve diyalog okumayı seven biri için zaman kaybı diyebileceğim bir oyun.
Ne yazık ki, dedikleriniz çok doğru. Aslında bu görselliğe güzel bir hikâye yazılmış olsa top tier bir oyun olabilirdi. Gene bir ev hikâyesi vakası yaşıyoruz :D

T

tunahan.43

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Ne yazık ki, dedikleriniz çok doğru. Aslında bu görselliğe güzel bir hikâye yazılmış olsa top tier bir oyun olabilirdi. Gene bir ev hikâyesi vakası yaşıyoruz
hocam steamdan başladım part 1e yapımcısı sezon 2ye de türkçe geleceğini söyledi .benim merak ettiğim part 2yle oyun bitiyor mu endingler var mı yoksa part 3de gelecek mi biliyor musun bilmiyorum steam 20 kasımda dolara geçiş yapacak dolara geçmeden bu oyunun part 2 sini alayım diyorum.ama part 3de gelecekse pek gerek yok gibi.

Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$
hocam steamdan başladım part 1e yapımcısı sezon 2ye de türkçe geleceğini söyledi .benim merak ettiğim part 2yle oyun bitiyor mu endingler var mı yoksa part 3de gelecek mi biliyor musun bilmiyorum steam 20 kasımda dolara geçiş yapacak dolara geçmeden bu oyunun part 2 sini alayım diyorum.ama part 3de gelecekse pek gerek yok gibi.
Merhaba, part 2 ile oyunumuz bitiyor. Yapımcı global forumlarda ve patreon hesabında oyunu final etiketi ile paylaştı. Şu anlık oyunun devamı söz konusu değil, yapımcımız şu anda A Shot in the Dark adlı oyununu geliştiriyor. Belki ilerleyen yıllarda ya da aylarda buna benzer bir oyun gelebilir. Tabii yapımcının şu anlık böyle bir açıklaması yok ya da oyunun devamının geleceğine dair.

Yapımcımız burada oyunu bitirdiğine dair bir yazı yazmış: Prince of Suburbia: Dev Log 03-Nov-2023 | ViM Studios Yazılar İngilizce, translate yardımı ile Türkçe'ye çevirip okuyabilirsiniz :)

T

tunahan.43

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Merhaba, part 2 ile oyunumuz bitiyor. Yapımcı global forumlarda ve patreon hesabında oyunu final etiketi ile paylaştı. Şu anlık oyunun devamı söz konusu değil, yapımcımız şu anda A Shot in the Dark adlı oyununu geliştiriyor. Belki ilerleyen yıllarda ya da aylarda buna benzer bir oyun gelebilir. Tabii yapımcının şu anlık böyle bir açıklaması yok ya da oyunun devamının geleceğine dair.

Yapımcımız burada oyunu bitirdiğine dair bir yazı yazmış: Prince of Suburbia: Dev Log 03-Nov-2023 | ViM Studios Yazılar İngilizce, translate yardımı ile Türkçe'ye çevirip okuyabilirsiniz :)
çok teşekkürler hocam kararsız kalmıştım sizin sayenizde kesinleştirdim artık

T

tunahan.43

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
oyunu 18 saatte bitirdim baya uzun sürdü bu kadar süreceğini tahmin etmezdim .sizin önerilerinizi dediklerinizi dikkate alırım ama bu oyunda biraz farklı düşünüyorum hikaye yok gibi birşey ama ben yinede beğendim .hamilelik dlcsi gelecekmiş sanırım onuda bekliyorum .steamda part 2 de türkçe görünmüyor ama v.1 ile eklemişler yoksa bitiremezdim .20 kasım öncesi almıştım iyi oldu .şuanki indirimsiz fiyatıyla gerçekten alınacak gibi değil.

Ronaxian

Ronaxian

Güncelleme Abonesi
Twist Türkçe Erişimcisi
Doğasever
Kredi
5$
oyunu 18 saatte bitirdim baya uzun sürdü bu kadar süreceğini tahmin etmezdim .sizin önerilerinizi dediklerinizi dikkate alırım ama bu oyunda biraz farklı düşünüyorum hikaye yok gibi birşey ama ben yinede beğendim .hamilelik dlcsi gelecekmiş sanırım onuda bekliyorum .steamda part 2 de türkçe görünmüyor ama v.1 ile eklemişler yoksa bitiremezdim .20 kasım öncesi almıştım iyi oldu .şuanki indirimsiz fiyatıyla gerçekten alınacak gibi değil.
Oyun hikâye arayanlar için pek iyi değil ancak görsel ambiyans ve karakter anlamında oyun güzel. Kendisini bir şekilde oynattırıyor, benim üzüldüğüm nokta bu kadar görsellik ve seslendirme ile hikâyenin es geçilmesi oldu :)

K

Kadir_006

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Hocam nasıl 18 saat sürdü ben 2 saate oyunun sonuna geldim en son sahile siyah saçlı kadın geldi

T

tunahan.43

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
Hocam nasıl 18 saat sürdü ben 2 saate oyunun sonuna geldim en son sahile siyah saçlı kadın geldi
hocam part 2 yi oynamadıysanız normal ben part 1 part 2 yi birlikte oynadım yalan borcum yok .anlayarak okuyorum ben hızlı hızlı bitsin diye değil

Ekli dosyalar

• steamAdsız.jpg
    steamAdsız.jpg
    372.9 KB · Görüntüleme: 19
K

Kadir_006

Kayıtlı Üye
Kredi
0$
hocam part 2 yi oynamadıysanız normal ben part 1 part 2 yi birlikte oynadım yalan borcum yok .anlayarak okuyorum ben hızlı hızlı bitsin diye değil
Hocam bende okuyarak ilerledim bu kadar sürdü part 2 yi çeviren site var mı bildiğiniz?

Üst Alt